Na této stránce si můžete prohlédnout realizace osvětlení, které probíhaly pod naší taktovkou,
nebo tedy alespoň ty, které jsme měli příležitost pro vás nafotit. 🙂

HILTON COSTABELLA, CHORVATSKO

Tento projekt je bez pochyby naší největší a nejkrásnější akcí, kterou jsme zatím realizovali. Jak to celé začalo?
Obrátil se na nás významný teplický developer, zda bychom uměli navržená svítidla zajistit. Tím se odstartovala takřka dvouletá spolupráce, která obsahovala nejen hodiny a hodiny vymýšlení, schůzování nad obsáhlými výkresy, ale také samotnou fyzickou návštěvu stavby v chorvatské Rijece.
Jedná o rozsáhlý a členitý komplex – samotný hotel s desítkami pokojů, technické a administrativní zázemí, restaurace, bary, lobby, zahrady, pláž, soukromé vily, wellness, fitness, venkovní i vnitřní bazén, terasy atd. Bylo tedy nesmírně důležité poznat stavbu takřka detailně. Zároveň však bylo nutné zajistit, aby všechna poskytnutá svítidla komunikovala se systém DALI a tím se dala vzdáleně ovládat – povedlo se. Díky tomuto projektu také vznikla řady nových svítidel, která byla investorovi „ušita“ na míru – např. Costa nebo Bella/N. Dále pak svítidlo Tramontana, jehož název vznikl právě na základě myšlenky zástupce investora.
Výsledkem je opravdový skvost chorvatského pobřeží. Naše svítidla a led pásky najdete v podstatě všude a to včetně šatních skříní, podsvícení postelí, RGBW osvětlení výtahového tubusu vedoucího na pláž nebo speciálních svítidel, které nasvětlují čelo hotelu a fasádu.
Tento projekt byl obrovskou zkušeností pro celý PANLUX a jsme nesmírně hrdí, že jsme mohli být součástí. Určitě se nejednalo o „one man show“, ale bez zapojení všech oddělení bychom to nedokázali – počínaje výrobou, přes import, technické oddělení až po náš sklad a logistiku.

MĚSTSKÉ LÁZNĚ, ÚSTÍ NAD LABEM

Městské lázně v Ústí nad Labem se mohou pochlubit opravdu bohatou historií a řadí se mezi nejkrásnější budovy našeho kraje. Postaveny byly již v letech 1907-08. V horizontu desetiletí prošly několika rekonstrukcemi a součástí té poslední, v roce 2021, byl také PANLUX. Kromě běžných prostor, zahrnujících chodby, šatny, sprchy a zázemí pro personál na nás čekala výzva v podobě hlavního bazénu. Zde jsme se museli vypořádat s velkou vlhkostí, ale i vysokým výkonem svítidel. Výzvou pro nás bylo také nasvětlení nádherného vysokého klenbového stropu, zdobeného rozetou a arkádami. Výsledek však stojí za to vidět na vlastní oči.

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM, TEPLICE

Mezi největší dominanty nejen ústeckého kraje, ale především Teplic patří bezpochyby planetárium na Písečném vrchu. V roce 2018 jsme proto nesměli chybět u rozsáhlé rekonstrukce. Naším úkolem bylo zajistit kompletní osvětlení prostorů nejen pro veřejnost, ale i pro technické a administrativní zázemí. Vše zároveň muselo korespondovat s požadavky architektů a zapadat do celkového konceptu nově vznikajícího planetária.
Výsledkem je úžasná stavba s vyhlídkovou terasou, novou budovou a dvěma kopulemi.
Obrovskou výhodou samozřejmě bylo, že sídlíme nedaleko a proto bylo možné vše řešit okamžitě – vzorkování, změny, účast na kontrolních dnech. Především vždy pomůže, když nasvětlovaný prostor můžeme fyzicky navštívit a detailně se seznámíme s dispozicí budovy.

PRŮMYSLOVÁ HALA, TEPLICE

Někdo vnímá podobné prostory jen jako šedý sklad, my ho však vidíme v úplně jiném „světle“. Oproti rodinným domům a zahradám je nutné k průmyslovým areálům přistupovat daleko obezřetněji. Svítidla zde nepodléhají designovým a estetickým nárokům, o to víc je však kladem důraz na výkon/efektivitu, mechanické vlastnosti (IP, IK), správné rozmístění a vše musí být podloženo výpočtem umělého osvětlení. Tím dokážeme zajistit dostatečnou a rovnoměrnou osvětlenost daných prostor, na uskladněné zboží bude dobře vidět a především ochráníme i zdraví zaměstnanců. Kouzlo průmyslových prostorů skví v tom, že bývá poměrně jednoduchá skladba svítidel, ačkoli zajistit správné rozvržení kvůli různým technologiím bývá občas alchymie. Obě etapy těchto skladovacích hal se realizovaly v letech 2017 a 2018.

RODINNÝ DŮM, DUBÍ

Velice častými „mini projekty“, které řešíme, jsou rodinné domy. Obrací se na nás projektanti, developeři, ale soukromí investoři a žádají o pomoc s návrhem svítidel. Obecná poučka pro rodinné domy neexistuje a vždy je třeba brát v potaz dispozice domu, budoucí vzhled interiéru i exteriéru a přizpůsobit výsledek také finančním možnostem protistrany. Jako jeden z developerských projektů jsme realizovali rodinný dům v Dubí na Teplicku. Cílem bylo zajistit funkční a dostatečné osvětlení v kombinaci s nepřímým osvětlením. Nepřímé osvětlení např. pomocí LED pásků dokáže navodit pohodovou atmosféru. Pro exteriér je důležité vhodně sladit zahradní sloupky a nástěnná, fasádní svítidla.

SKI OPALISKO, SLOVENSKO

SPORTOVNÍ HALA, MOST

PIVOVAR, NERATOV

POSTARÁME SE O SVĚTLO DO VAŠEHO PROJEKTU

Pokud máte zájem o svítidla PANLUX do vašeho projektu, stačí vyplnit tento krátký formulář a náš obchodník, který je k vám nejblíže vám co nejdříve zavolá a probere s vámi možnosti spolupráce a další postup.


Souhlas se zpracováním osobních údajů.
Uděluji souhlas se shromažďováním, uchováním a zpracováním osobních údajů obsažených v tomto formuláři společnosti PANLUX s.r.o., sídlem Kladruby 108, 41501 Teplice, Česká republika, IČ: 25496034 (příp. jeho zaměstnancům) pro účel stanovený níže. Tento souhlas uděluji pro všechny údaje obsažené v tomto formuláři.
Zároveň jsem si vědom/a svých práv podle §12 a 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Se všemi vyplněnými částmi tohoto formuláře jsem byl/a seznámen/a, všechny údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Účel zpracování osobních údajů
V souladu s § 5 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, a to do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle správci informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace správcem nadále zasílány).