Home / novinky / NOVINKY │ Červen 2014

  NOVINKY │ Červen 2014

  Představujeme Vám nové světelné zdroje z nabídky společnosti PANLUX!

  LETÁK JE KE STAŽENÍ ZDE.

  –       ŽÁROVKA COB je světelný zdroj se standardní paticí E27, který má vzhled klasické žárovky s čirým sklem, ovšem uvnitř se skrývá moderní COB LED technologie. Jeho životnost je 20 000 h.

  COB_ZAROVKA_3W-300x225

  –       SVÍČKA COB je světelný zdroj s COB LED technologií a  malou paticí E14 ve tvaru svíčky. Jeho životnost je 20 000 h.

  COB_SVICKA_3W-300x225

  –       LED ŽÁROVKA 10W od výrobce LEDMED je světelný zdroj se standardní paticí E27 a mléčným sklem. Jeho životnost je 30 000 h.

  lm_zarovka_led-300x225

  LED = “Light-Emitting Diode”
  V překladu “dioda emitující světlo” označuje elektronickou polovodičovou součástku obsahující P-N přechod. V současné době světelné zdroje s LED technologií zcela nahradili klasickou žárovku a postupně dále nahrazují další typy světelných zdrojů jako halogeny a zářivky. Toto je způsobeno vlastnostmi, které LED technologie nabízí:
  + dlouhá životnost světelného zdroje
  + odolnost vůči otřesům, zapínání a vypínání
  + nízká spotřeba

  Tento trend je navíc podpořen celosvětovým tlakem na energetické hospodářství, kdy mnoho států přijímá restrikce pro snížení spotřeby elektrické energie. Z tohoto důvodu se dostávají LED zdroje do všech světelných aplikací – průmysl, kanceláře, domácnosti, dekorativní osvětlení, pouliční osvětlení, osvětlení sportovišť či společenských akcí.

  COB = “Chip On Board”
  Jedná se o nejmodernější a také nejperspektivnější technologii v oblasti LED světelných zdrojů, která integruje jednotlivé čipy na malou keramickou plochu, kde je přikrývá jednolitá vrstva luminoforu. Tento technologický postup přináší další lepší vlastnosti LED zdrojů:
  + rovnoměrný rozvod tepla a tím zvýšení životnosti
  + vyšší světelný výkon s klasickými LED moduly
  + rovnoměrný rozklad světelného toku – jednolitý světelný zdroj – nejsou vidět jednotlivé LED moduly